Zieliniec
Spotkanie z Volkswagenem i co dalej?
Lech Mergler   
poniedziałek, 18 czerwca 2012 01:17
W ostatnią środę w hotelu „Zieliniec” – na osiedlu… Zieliniec – odbyło się z inicjatywy Volkswagena spotkanie z ok. stu pięćdziesięcioma mieszkańcami osiedla. Przedstawicieli władzy publicznej – rady lub urzędu, MPU, RDOŚa, rady osiedla – nie było, ponoć nie zostali zaproszeni. Ale była dyskusja, w dużej części emocjonująca.
Więcej…
 
Sprostowanie na życzenie Volkswagen Poznań Sp. z o.o.
Redakcja   
środa, 04 kwietnia 2012 01:0418 marca br. opublikowaliśmy zwięzły protest mieszkańców os. Zieliniec skierowany do Przewodniczącego Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania Pana radnego Łukasza Mikuły pt. „Volkswagen konsumuje miasto a nie rozwija”  dotyczący wywołanego planu miejscowego „Strefa przemysłowa przy ul. Warszawskiej”. Z powodów leżących po naszej stronie firma Volkswagen Poznań Sp. z o.o. przysłała list z prośbą o modyfikacje treści opublikowanych materiałów.
Więcej…
 
Postulaty do planu miejscowego dla Volkswagena – list do prezydenta
Mieszkańcy os. Zieliniec   
sobota, 24 marca 2012 22:27Trwa dyskusja, spór, dialog wokół wywołanego na wniosek Volkswagen Poznań Sp. z o.o. planu miejscowego „Strefa przemysłowa przy ul. Warszawskiej”. Dotyka on najbardziej sąsiadów – mieszkańców osiedla Zieliniec. Poniżej niedawny list do prezydenta Poznania z postulatami wobec opracowywanego przez jego służby planu miejscowego (red.).
Więcej…
 
Volkswagen konsumuje miasto a nie rozwija! – mieszkańcy do rady miasta
Redakcja   
niedziela, 18 marca 2012 23:20

Trwa dyskusja między mieszkańcami osiedla Zieliniec a ich najbliższym sąsiadem, firmą Volkswagen Poznań Sp. z o.o., na temat projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, zabezpieczającego rozwój fabryki i dobre warunki życia na osiedlu. Uczestniczą w niej także inne podmioty, w tym organy rady miasta. Poniżej protest mieszkańców przekazany Komisji Polityki Przestrzennej rady miasta, na ręce jej przewodniczącego radnego Łukasza Mikuły. Szczegółowe informacje na temat planu i materiały źródłowe na naszej stronie internetowej (poniżej – red.).
Więcej…
 
O co chodzi z planem miejscowym dla Volkswagena?
Lech Mergler   
piątek, 10 lutego 2012 00:18


To nieprawda, że pomiędzy fabryką Volkswagena a mieszkańcami leśnego osiedla Zieliniec istnieje nieusuwalny konflikt, i ci drudzy są przeciwko rozwojowi pierwszego. Poniedziałkowe spotkanie (6 lutego br.) pokazało, że ogłoszone – ustnie – podstawowe plany inwestycyjne Volkswagena są mniej więcej do zaakceptowania przez mieszkańców. Problem leży w ich wiarygodności i pytaniach bez odpowiedzi. Fakt, że mieszkańcy złożyli aż 600 wniosków do planu pokazuje ich niepokój..
Więcej…