Komunikaty stowarzyszenia
Radni dzielnicowi z Gdańska odwiedzają Poznań
Redakcja   
środa, 14 listopada 2012 16:49


Wizyta odbywa się w ramach projektu „Rady dla rad – zwiększenie zaangażowania mieszkańców wspólnot lokalnych”, realizowanego przez Stowarzyszenie Forum Rad Dzielnic w Gdańsku, współfinansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO). 
Więcej…
 
My-Poznaniacy: kto za tym stoi?
Redakcja   
sobota, 15 września 2012 18:36


Zaczynamy bardziej szczegółowo opisywać, kto „za tym”, czyli za Stowarzyszeniem My-Poznaniacy, „stoi”. To jedno z podstawowych pytań, jakie stawia w naszych warunkach trzeźwo myślący człowiek, mając do czynienia z rozwijającym się fenomenem społecznym. A ponieważ za Stowarzyszeniem My-Poznaniacy stoją jego członkowie i władze, więc zapraszamy do rzucenia okiem na nasze who is who.
Więcej…
 
Dość nękania lokatorów – nasze wystąpienie do władz publicznych
Stowarzyszenie My-Poznaniacy   
środa, 11 lipca 2012 23:27Zdecydowaliśmy się wystąpić oficjalnie do władz publicznych, bo kompletnie nie możemy zrozumieć, dlaczego te władze, z jednym wyjątkiem, przejawiają tak daleko posuniętą bierność wobec niezawinionej, ale intencjonalnie spowodowanej, ludzkiej krzywdy (red.)
Więcej…
 
Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia MY-POZNANIACY
Stowarzyszenie MY-POZNANIACY   
piątek, 04 maja 2012 10:23
W zeszłym tygodniu, 25 kwietnia br., odbyło się sprawozdawcze i nadzwyczajne Walne zgromadzenie członków naszego Stowarzyszenia. Podsumowaliśmy miniony rok działalności, przyjęliśmy sprawozdania zarządu i komisji rewizyjnej. Na walnym nadzwyczajnym wybraliśmy Edgara Drozdowskiego do zarządu Stowarzyszenia, na miejsce opuszczone w marcu br. przez Agnieszkę Ziółkowską, która wyemigrowała za pracą, jako kolejna młoda i zdolna poznanianka – do Warszawy... Przyjęliśmy też trzy uchwały: o zmianach w statucie (nowy statut wkrótce na naszej stronie – zmiany miały na celu formalizację regulacji dla bardziej efektywnej działalności wewnętrznej oraz zewnętrznej), o dużych zmianach w Regulaminie zarządu (only for members ;-) oraz o działaniach na rzecz uzyskania statusu Organizacji Pożytku Publicznego. Prezentujemy, z niewielkimi skrótami i bez kilku szczegółowych „danych wrażliwych”, merytoryczne sprawozdanie z działalności za miniony rok i trochę dłużej. Sympatycy, sojusznicy, oponenci i wszyscy zainteresowani Stowarzyszeniem My-Poznaniacy, służbowo i prywatnie, otrzymują w przeglądowej pigułce opis najważniejszych punktów naszej działalności w ciągu minionych 14 miesięcy … Na pytania szczegółowe chętnie odpowiemy (red. :-).
Więcej…
 
Uchwała o kierunkach i sposobach działania Stowarzyszenia
Lech Mergler   
piątek, 29 kwietnia 2011 12:11
Uchwała o kierunkach i sposobach działania Stowarzyszenia
Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków 27 kwietnia 2001 r.
 
Katastrofa pod Smoleńskiem
Stowarzyszenie My-Poznaniacy   
sobota, 10 kwietnia 2010 13:41

10 kwietnia br., w godzinach rannych, pod Smoleńskiem, rozbił się samolot na  pokładzie którego znajdował się Prezydent RP z małżonką oraz delegacje i osoby towarzyszące. Wstępny, tragiczny bilans tej katastrofy to 96 ofiar śmiertelnych. Zginęli ludzie ważni dla Polski, odeszli służąc Ojczyźnie. Oddajemy cześć ich pamięci, składając jednocześnie wyrazy współczucia rodzinom ofiar.

 
Śmierć na rowerze
Redakcja   
piątek, 02 kwietnia 2010 23:52

W czwartek wczesnym wieczorem, 1 kwietnia, na Moście Dworcowym kierujący samochodem BMW śmiertelnie potrącił rowerzystkę. Przyczyną bezpośrednią wypadku, według obecnie dostępnych ustaleń, była nadmierna prędkość samochodu. Pośrednią – brak bezpiecznego pasa ruchu dla rowerów. W rezultacie młoda kobieta nie miała żadnych szans w starciu z rozpędzonym samochodem.

Więcej…
 
Oświadczenie My-Poznaniacy w sprawie zakładów Cegielskiego
Krzysztof Ulas   
piątek, 23 października 2009 06:25

W związku z masowym protestem społecznym, dotyczącym sytuacji w jakiej znalazły się zakłady H. Cegielskiego, który ogłosiły związki zawodowe na jutro, piątek, 23 października, Stowarzyszenie My-Poznaniacy wydało oświadczenie, skierowane do opinii publicznej i władz.

Więcej…
 


Strona 1 z 2