Oświadczenie My-Poznaniacy w sprawie zakładów Cegielskiego
Krzysztof Ulas   
piątek, 23 października 2009

W związku z masowym protestem społecznym, dotyczącym sytuacji w jakiej znalazły się zakłady H. Cegielskiego, który ogłosiły związki zawodowe na jutro, piątek, 23 października, Stowarzyszenie My-Poznaniacy wydało oświadczenie, skierowane do opinii publicznej i władz.

 

 

 

Poznań, 22 października 2009 r.

 

OŚWIADCZENIE

 

W związku z trwającym kryzysem wokół zakładów H. Cegielskiego, a zwłaszcza w wobec zaplanowanego na najbliższy piątek 23 października społecznego protestu, organizowanego przez związki zawodowe, w imieniu Stowarzyszenia My-Poznaniacy oświadczamy co następuje:

1. Chcemy wyrazić ubolewanie, że konflikt dotyczący przyszłości najbardziej znanych w Wielkopolsce, historycznych zakładów im. H. Cegielskiego, a zwłaszcza zagrażająca jego pracownikom utrata setek miejsc pracy, nie został rozwiązany konstruktywnie, zanim nie rozwinął się na tak wielką skalę, prowadząc do zorganizowania masowego protestu społecznego.

2. Jako organizacja skupiająca mieszkańców Poznania i aglomeracji poznańskiej, solidaryzujemy się z pracownikami Cegielskiego w ich walce o utrzymanie miejsc pracy i przyszłość zakładów, ponieważ są oni naszymi sąsiadami z ulicy, osiedla lub szkoły i ich los jest częścią naszego wspólnego losu – mieszkańców miasta, w którym razem żyjemy i którego pomyślność i rozwój leży nam na sercu.

3. Apelujemy do władz publicznych, lokalnych i centralnych, miasta i regionu, o podjęcie energicznych i skutecznych działań dla których zostały powołane, w celu rozwiązania obecnego kryzysu. Chodzi w nim o ludzi – mieszkańców Poznania, ich los i warunki życia oraz o przyszłość zakładów – historycznego symbolu naszego miasta. Nie tylko zyski, pieniądze i doraźne korzyści materialne są najważniejsze.

 

Za zarząd:

Arleta Matuszewska – prezes

Andrzej Białas, Lech Mergler – v-ce prezesi

 

Otrzymują:

Jarosław Lange, NSZZ Solidarność Wielkopolska

Jarosław Urbański, Marcel Szary, OZZ Inicjatywa Pracownicza

Piotr Florek, Wojewoda Wielkopolski

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego

Ryszard Grobelny, Prezydent Miasta Poznania

Grzegorz Ganowicz, Przewodniczący Rady Miasta Poznania

 

Komentarze (0)

Zapisz się do kanału RRS tego komentarza

Pokaż/Ukryj Komentarze

Napisz komentarz

pomniejsz | powiększ obszar

Poprawiony: wtorek, 27 lipca 2010 11:36