Śmierć na rowerze
Redakcja   
piątek, 02 kwietnia 2010

W czwartek wczesnym wieczorem, 1 kwietnia, na Moście Dworcowym kierujący samochodem BMW śmiertelnie potrącił rowerzystkę. Przyczyną bezpośrednią wypadku, według obecnie dostępnych ustaleń, była nadmierna prędkość samochodu. Pośrednią – brak bezpiecznego pasa ruchu dla rowerów. W rezultacie młoda kobieta nie miała żadnych szans w starciu z rozpędzonym samochodem.

 


Więcej na ten temat można znaleźć w mediach(patrz LINKi poniżej)na forach internetowych to tragiczne wydarzenie wywołało ogromne wzburzenie(poniżej).  

 

Przy obecnym stanie dróg i infrastruktury rowerowej w Poznaniu następne wypadki niestety będą. Odpowiedzialność moralna za nie spada na władze miasta i osobiście prezydenta Ryszarda Grobelnego, który wielokrotnie publicznie kwestionował potrzebę rozwijania sieci dróg rowerowych w Poznaniu, zwłaszcza w kierunku do i od centrum.

Kiedy do Pana dotrze, Panie Prezydencie, że rowerzyści to najbardziej narażeni na utratę zdrowia i życia, najbardziej bezbronni użytkownicy dróg w zarządzanym przez Pana mieście? Ile jeszcze musi być ofiar, żeby przestał Pan ignorować rozwój ruchu rowerowego w Poznaniu?

 

W tym miejscu, gdzie w czwartek doszło do tragicznego wypadku, od ponad dziesięciu lat mogła przebiegać bezpieczna ścieżka rowerowa, i nic by się nie stało.

 

Zamieszczamy (poniżej) odmowną odpowiedź na wniosek Sekcji Rowerzystów Miejskich w tej sprawie. Ktoś podjął taką decyzję, ktoś ją podpisał, podobnie jak szereg innych odmownych decyzji w sprawie budowy dróg rowerowych w Poznaniu. Tylko że akurat w tym przypadku ten podpis oznaczał wyrok… Czy musza być następne?

Nie zapomnimy o tym wypadku i nie zostawimy tej sprawy, nie pozwolimy, żeby ta tragedia przeszła bez żadnych konsekwencji…

 

Łączymy się w smutku z bliskimi tragicznie zmarłej koleżanki z rowerowych poznańskich dróg i bezdroży.

 

 

Rowerzyści ze stow. My-Poznaniacy


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zaczęcamy do przeczytania artykułów prasowych:

Gazeta.pl "Śmiertelna ofiara potrącenia na Moście Dworcowym" (LINK)

Głos Wielkopolski "MOST DWORCOWY - Rowerzystka zginęła. Kierowca BMW jechał zbyt szybko"(LINK)

Epoznań "Rowerzystka zginęła na Moście Dworcowym" (LINK)

oraz Forum Gazeta.pl (LINK)

 

Komentarze (0)

Zapisz się do kanału RRS tego komentarza

Pokaż/Ukryj Komentarze

Napisz komentarz

pomniejsz | powiększ obszar

Poprawiony: czwartek, 02 września 2010 13:13