Debata "Bitwa morska w Poznaniu. Rola projektów flagowych w strategii kulturalnej miasta"

Data i godzina:
18.04.2011 godz. 18.00
Miejsce:
Teatr Polski - Poznań
Kategoria:
Wydarzenia
Sztab antykryzysowy na rzecz poznańskiej kultury
zaprasza na debatę
"Bitwa morska w Poznaniu".
Rola projektów flagowych w strategii kulturalnej miasta
18 kwietnia, godz. 18:00, Teatr Polski w Poznaniu

Podczas drugiej debaty organizowanej przez Sztab antykryzysowy na rzecz poznańskiej kultury chcemy przyjrzeć się funkcjonującym w Poznaniu największym wydarzeniom kulturalnym. Zapytamy jak powstają, czemu służą oraz jakie idee stoją za poznańskimi festiwalami i innymi projektami „flagowymi“. Jaką rolę pełnią w strategii rozwoju i promocji miasta oraz jego ofercie kulturalnej? W jaki sposób są organizowane i finansowane? Jaki wpływ na ich stabilność i perspektywy rozwoju mają modele organizacyjne w których są realizowane? Czy mają wpływ na rozwój miasta i związek z jego kulturalnym środowiskiem? Wreszcie, czy model budowy „okrętów flagowych“ to najlepsza droga kształtowania atrakcyjnej i różnorodnej oferty kulturalnej miasta? W debacie udział wezmą:
• Michał Merczyński – dyrektor maltafestival Poznań
• Adam Trzopek – dyrektor programowy Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk
• Wojciech Juszczak – dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator
• Tomasz Wendland – dyrektor Mediations Biennale
• Łukasz Goździor – dyrektor Biura Promocji Miasta
• Sławomir Hinc – wiceprezydent Miasta Poznania ds. kultury, nauki i sportu

Dodatkowo do aktywnego udziału w debacie zapraszamy przedstawicieli innych festiwali oraz cyklicznych wydarzeń kulturalnych realizowanych w stolicy wielkopolski. Chcemy pokazać różnorodność poznańskiej oferty kulturalnej, nie tylko artystyczną, ale także organizacyjną. Chcemy dowiedzieć się w jaki sporób samorząd zarządza tym potencjałem. Czy istnieje recepta na osiągnięcie statusu „kulturalnej wizytówki miasta“ i co to w praktyce oznacza? Kto i na jakiej podstawie decyduje o szansach rozwoju i wysokości finansowania kulturalnych przedsięwzięć?

O podsumowanie przebiegu debaty poprosimy Ewę Wanat (redaktor naczelna Radio Tok Fm) oraz dr hab. Krzysztofa Podemskiego (Instytut Socjologii UAM). Całość zaś prowadzą dziennikarze: Ewa Obrębowska-Piasecka i Marcin Kostaszuk.
Miejsce:
Teatr Polski
Ulica:
27 Grudnia 8/10
Miasto:
Poznań

Komentarze (0)

Zapisz się do kanału RRS tego komentarza

Pokaż/Ukryj Komentarze

Napisz komentarz

pomniejsz | powiększ obszar